пн-пт с 9-00 по 18-00
(044) 228 44 24 Киев, ул. Генерала Воробьева, 13-е
+38 (044) 228-44-24 Перезвоните мне

Carrier

‚Впливова американська газета US NEWS & WORLD REPORT опублікувала список найзначніших винаходів ХХ століття. У цьому списку найважливішою подією 1902 став винахід кондиціонера Віллісом Керріером - засновником Carrier Corporation.

Розповідь про історію торгової марки Carrier зазвичай починають із слів: «Історія кондиціонера – це історія компанії Carrier». І в цьому є значна частка істини – 105 років тому молодий вчений та талановитий винахідник Вілліс Хевіленд Керрієр створив перший пристрій для контролю температури та вологості у приміщенні друкарні. А 1906 року він запатентував свій «Апарат для обробки повітря».

Вілліс Хевіленд Керрієр народився 26 листопада 1876 року під Нью-Йорком (Lake Erie in Angola, New York). Він був єдиною дитиною в сім'ї Керієрів. Його батьки належали до релігійної громади квакерів, чия сувора мораль відкидає присягу, військову службу, розкіш та навіть розваги. Тому підручники та розумні книги стали чи не єдиною дозволеною розвагою Вілліса. Не дивно, що Вілліс блискуче закінчив середню школу, і як вундеркінд, який подає великі надії, на пільгових умовах був прийнятий до Корнельського університету в Ітаці, штат Нью-Йорк.

У той час світ був просто переповнений численними новими технологічними винаходами, це був золотий вік інженерії. Винахід телеграфу, телефону та автомобіля, поява на полицях магазинів фонографів, електричних лампочок та дверних дзвінків давали потужний стимул тодішнім інженерам, які, як їм тоді здавалося, на порозі нових великих відкриттів. Серед тих натхненних інженерів, які мріяли перевернути світ, був і Вілліс Керрієр.
У 1901 році Керрієр отримав ступінь магістра (доктора) інженерних наук і влаштувався в копання Buffalo Forge, щойно створений відділ експериментальної інженерії.

Там Керрієр познайомився зі своїм майбутнім другом та партнером з бізнесу – Ірвіном Лайлом. Саме Лайл розповів Керрієру про те, що якийсь бруклінський підприємець на прізвище Сакетт, власник друкарні Sackett-Wilhelms Lithographing and Publishing Company, придбав найсучасніше поліграфічне обладнання, а хорошої якості друку на папері досягти не може. Від підвищеної вологості, що стоїть влітку в друкарні, набухає папір, фарби пливуть, форми теж. "Не проблема!" - заявив Керрієр і засів за креслення. Незабаром він показав Лайлу принципову схему агрегату, що дозволяє контролювати вологість та температуру повітря. Поки Вілліс доопрацьовував конструкцію та готував досвідчений зразок, Лайл уже продав нове диво технічної думки. Називалося воно так: "Апарат для обробки повітря", а, по суті, це було вже добре знайомим нам першим у світі кондиціонером. Слідом за бруклінським друкарем до Керрієра потяглися й інші клієнти.

Оглушливий успіх кондиціонери Керрієра мали на бавовняних заводах на півдні США у Белмонті. Агрегати Керрієр стабілізували рівень вологості, що покращувало скручування бавовняних ниток. Мало цього, його кондиціонер не менш блискуче впорався не тільки з вологістю, але і зі спекою, що панувала текстильних фабриках у Північній Кароліні, де п'ять тисяч веретен, що одночасно обертаються, так підвищували температуру, що створювали реальну небезпеку пожежі.
Так американський інженер-винахідник доктор Вілліс Хевіленд Керрієр став першим і єдиним "батьком кондиціювання повітря". який ще в 1902 році, першим у світі створив наукову, обґрунтовану ним систему кондиціювання повітря, і вперше застосував свій винахід практично - створивши кліматичний контроль у приміщенні: температури, вологості та якості повітря.

Засновник компанії - Вілліс Хевіленд Керрієр


Однак історія бренду почалася пізніше, коли компанія Buffalo Forge розпустила інженерний відділ, і Вілліс Керрієр із 6 товаришами створив Carrier Engineering Company (1915 р.). У 1922 р. винайдено відцентровий чілер, випущений під маркою Carrier. З цього часу вирішено проблему кондиціювання великих приміщень. Сам інженер вже був дуже відомий і в США, де на текстильних виробництвах стояли його машини, і в Азії (1907 продано першу установку для шовкової фабрики в Йокогама, Японія). Першим великим клієнтом компанії стає кінотеатр Metropolitan Theater у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія. У ньому була встановлена ​​система кондиціонування повітря з повітророздаванням, рециркуляцією, охолодженням, зволоженням та автоматичним контролем параметрів.

Після цього досягнення йдуть одне за одним. Системи кондиціювання та вентиляції марки Carrier з'являються (вперше у світі!) в офісних та адміністративних будівлях, магазинах та театрах. Універмаг Хадсона у Детройті, будівлі Конгресу та Сенату США, Білого Дому та Верховного Суду США, Madison Square Garden… У 20-х роках кондиціонери з'являються скрізь – і це кондиціонери Carrier. Напис "REFRIGERATING PLANT" стає одним з найпотужніших рекламних ходів, які приваблюють юрби клієнтів. Сам Вілліс Керрієр вважав, що поворотним моментом та головним випробуванням стало замовлення на встановлення для The Rivoli Theater у Нью-Йорку. Після цього продукцію Carrier було широко розрекламовано і за 6 років (1925 - 1930) понад 300 американських театрів обладнано системами кондиціювання.

При цьому винахідник не залишав наукових розробок. У настановах Керрієра спочатку основним був контроль вологості - такі були потреби клієнтів-промисловців. Повітря охолоджувалося до температури, за якої конденсація відповідає необхідної вологості. А потім він нагрівався до потрібної температури і повільно подався до приміщення через дифузори у стелі. Видалення повітря відбувалося через ґрати у підлозі чи під сидіннями. Більшість американських систем вентиляції було влаштовано навпаки.

1922 - Вілліс Керрієр і його перший чиллер 1930 - один з перших побутових кондиціонерів Carrier

Реклама CARRIER 30-x років - один із перших моноблочних кондиціонерів віконного типу Atmospheric Cabinet

У 1923 р. фірмою Carrier випущено турбокомпресорний холодильний агрегат на дихлоретилені. Швидкість компресора, застосування прогресивного принципу агретизації та використання інтенсивних теплообмінних апаратів кожухотрубного типу дозволили значно зменшити розміри холодильних установок.

Так би й розвивався бізнес рахунок великих компаній та промислових установок, якби не Велика депресія 1929 року. Скорочення виробництва по всіх Штатах майже вдвічі, безробіття… Кондиціонери – предмет розкоші – стають не по кишені навіть великим компаніям. Треба було здешевлювати агрегати, робити їх доступними приватникам. Перші спроби створення побутових систем робилися протягом усіх років існування компанії в рамках проекту Weathermaker, проте були невдалими. Перший позитивний результат - Atmospheric Cabinet (1931), віддалено схожий на нинішні віконники.

Паралельно розробляються транспортні кондиціонери, що згодом встановлюються в поїздах та аеропланах, літаках та автомобілях, річкових та морських судах:
1925 - перший корабель, обладнаний машинною системою охолодження Carrier;
1930 р. – системи охолодження повітря у вагонах New York Railroad;
1936 р. - перший автомобільний кондиціонер в автобусі, що курсує "найспекотнішим" у світі маршрутом Дамаск - Багдад.

На Всесвітньому ярмарку 1939 року довкола стенду Carrier Engineering збиралася маса народу. Ще б! На стенді були вивішені фотографії відомих людей, у будинках і офісах яких були встановлені кондиціонери Керрієра. А поряд із фотографіями красувався напис: "Навіщо Вам задихатися від спеки влітку і мерзнути від холоду взимку? Адже достатньо натиснути на кнопку, і клімат у вашому будинку буде саме таким, яким Ви його забажаєте!" Біля стенду стояв сам доктор Вілліс Хевіленд Керрієр і власноруч демонстрував, як користуватися скромними розмірами пристроєм, що регулює вологість, температуру та якість повітря в приміщенні.
Незважаючи на видатний успіх і прибутковість своїх робіт, Керрієр цілодобово не виходячи з лабораторії, продовжував неухильно вдосконалювати свій головний у житті винахід. Однією з останніх його "знахідок" став автомобільний кондиціонер, що так цінується нинішніми автовласниками. Помер Уілліс Керрієр у 73 роки, 9 жовтня 1950-го, заповівши весь свій стан фірмі, яка й досі носить його ім'я.

Компанія Carrier сьогодні

Компанія Carrier Corporation, штаб-квартира якої знаходиться у м. Фармінгтон (штат Коннектикут, США), є найбільшим світовим постачальником систем опалення, кондиціювання повітря та охолодження. Доходи компанії в 2007 році склали 11,4 мільярда доларів США, кількість співробітників - близько 32 000. Компанія Carrier працює у більш ніж 170 країнах світу.

З 1979 року Carrier входить до складу корпорації United Technologies Corporation (NYSE:UTX), яка займає 43 місце у списку найбільших корпорацій Сполучених Штатів Америки (дані журналу Fortune 2006). UTC - це глобальна технологічна корпорація з довгою історією революційних відкриттів у космічній техніці, авіації, вертольотобудуванні, холодильній та кліматичній техніці, а також у багатьох інших сферах розвитку та застосування сучасних технологій. Спираючись на досвід UTС, компанія Carrier постійно впроваджує нові ідеї та технології.

Про корпорацію United Technologies

До складу корпорації UTC входять такі всесвітньо відомі бренди, як:

  • CARRIER – найбільший у світі виробник систем кондиціювання, холодопостачання, вентиляції та опалення.
  • UTC Fire & Security - Професійні електронні системи загальної та пожежної безпеки.
  • Hamilton Sunstrand – найбільший виробник компонентів космічної техніки та паливних систем.
  • Pratt & Whitney - Виробник силових установок для цивільної та військової авіації.
  • OTIS – найбільший у світі виробник усіх типів ліфтів та ескалаторів.
  • Sikorsky – найбільший у світі виробник вертольотів різного призначення.
  • UTC POWER - Виробник водневого палива для космічної техніки, комерційного транспорту та побутового застосування.

У 80-ті роки під маркою Carrier були випущені перші у світі побутові та напівпромислові кондиціонери на безпечному фреоні, що не руйнує озоновий шар. Лише у Північній Америці продано понад 2 мільйони таких систем.

У 1999 році був створений альянс Тошіба Керрієр Корпорейшн. Ця подія відбулася після того, як від Toshiba Corporation відокремилася філія з виробництва систем кондиціювання.

Сьогодні компанія Carrier постачає свою продукцію до 145 країн світу та об'єднує понад 45000 службовців працюючих у 172 країнах світу. Виробничі потужності складають 108 заводів та 20 науково-дослідних центрів. Відсоток присутності продукції Carrier на світовому ринку дорівнює 55%. Лінійка продукції Carrier включає: компресори, конденсатори, транспортне і торгове холодильне обладнання, побутові та промислові кондиціонери, комплектні кондиціонери для терміналів і вокзалів, різноманітні чиллери, теплові насоси, електронні системи контролю та очищення повітря.

Завод Carrier у Девітт, США, Кентуккі Штаб-квартира Toshiba Carrier Corporation у Тайланді

Виробництво кондиціонерів на тайському заводі Toshiba Carrier Corporation

Об'єкти CARRIER

Кліматичні системи Carrier забезпечують досконалий мікроклімат у багатьох найвідоміших будинках світу. Понад 100 років практичного досвіду та постійні інновації принесли компанії Carrier заслужену славу надійного партнера, здатного вирішувати найскладніші завдання.

Велика Бібліотека Олександрії (Єгипет), Мумія інкської дівчинки (Університет Перу), Друкарня LBL Print (Москва), Старий Вітальня (Москва), Супермаркет "Сьомий континент" (Москва), Діловий центр ЛеФОРТ (Москва), Кремлівський Палац (Москва) , Верховна Рада України (Київ), Білий дім (Вашингтон), Третьяковська галерея (Москва), Міжнародний аеропорт Внуково (Москва), Олександрійська бібліотека (Каїр, Єгипет), Галерея Уффіці (Флоренція, Італія), Сікстинська капела (Ватикан, Італія) , Музей сучасного мистецтва (Лондон, Великобританія), Автодром Монці (Італія), Музей Акрополіс (Афіни, Греція) - лише деякі з проектів, де успішно працює кліматичне обладнання Carrier.

Повний асортимент кондиціонерів торгової марки Carrier представлено у нашому інтернет-магазині. Приємного вибору та використання.